ניסור בטון ביהלום

ישנם מקרים רבים בהם נדרש לבצע עבודות ניסור בטון על גבי חלקי בטון חזקים במיוחד לרבות בטון מזוין המכיל בתוכו מוטות פלדה לחיזוק ויציבות יתרה. בכל אותם מקרים באופן גורף, נעשה שימוש בתהליך ניסור בטון ביהלום, אשר ידוע וניחן ביכולות חיתוך וניסור בטון איכותיים, עוצמתיים ומדויקים מאין כמוהם. אם גם אתם זקוקים לניסור בטון חזק בדיוק מירבי ובאיכות גבוהה, הגעתם למקום הנכון. אצלנו תוכלו למצוא שירותי ניסור בטון ביהלום אשר מתבצעים על ידי צוותי העבודה ואנשי המקצוע המומחים והמנוסים ביותר. כל תהליך ניסור בטון מתבצע בעזרת מסורי היהלום הטובים ביותר.

 

מהו תהליך ניסור בטון ביהלום?

למעשה, תהליך ניסור בטון ביהלום אינו עוסק בגורם אשר מנוסר אלא באופן הניסור עצמו. ניסור בטון ביהלום הוא שם שמוענק לתהליכי ניסור אשר מתבצעים בעזרת מסורי דיסק בקטרים שונים, בהתאם לעובי הבטון העומד בפני ניסור. כמו כן, כל מסור דיסק מצופה בשלל יהלומים תעשייתיים ומכאן מגיע שמו של התהליך. אם כן, העובדה כי מוסרים אלו מצופים ביהלומים תעשייתיים, מקנה לו את העוצמה והדיוק הרבים, כיאה לתכונות היהלום.

 

מה היתרונות של ניסור בטון ביהלום?

לתהליך ניסור בטון ביהלום ישנם שני יתרונות עיקריים בולטים, אשר מקנים לא יתרון יחסי על פני כל שאר שיטות ניסור הבטון האחרות.

  1. עוצמה – כאמור, בשל העובדה כי ניסור זה מתבצע בעזרת יהלומים, מוקנית לתהליך ניסור בטון ביהלום עוצמה רבה אשר מאפשרת לו לבצע ניסור של כל סוג בטון שהוא, בכל רמת חוזק ועמידות לרבות בטון מזוין.
  2. דיוק – יתרון נוסף הנובע מהעובדה כי ניסור זה מתבצע בעזרת יהלומים, הוא רמת הדיוק של התוצאות המתקבלות מניסור זה. הסיבה לכך מבוססת כמובן על העובדה כי היהלום הוא חד מאוד ועל כן רמת הדיוק שניתן להגיע אליה בעזרתו גבוהה.

 

תהליך ניסור בטון ביהלום – מתי נשתמש בו?

השימוש בתהליך ניסור בטון ביהלום נחשב ליקר ביחס לניסור בטון בעזרת מסור דיסק רגיל, ועל כן לא נעשה בו שימוש באופן קבוע. עם זאת, בשל העובדה כי מסור דיסק רגיל אינו יכול לנסר כל בטון שהוא באופן יעיל ואיכותי, ישנם מקרים שבהם נהיה חייבים לבצע ניסור בטון ביהלום. מקרים אלו הם אותם מקרים בהם הבטון חזק מאוד כגון ניסור בטון מזוין, בטון דרוך וכו'.

 

כיצד מתבצעים תהליכי ניסור בטון ביהלום

רוב תהליכי ניסור בטון ביהלום דומים בעיקרם ובאופן ביצועם לניסור בטון בעזרת מסור דיסק רגיל, ולכן גם הם מורכבים משלושה שלבים עיקריים.

 

שלב א': תכנון

השלב הראשון בתהליך ניסור בטון ביהלום הוא שלב התכנון. כיאה לכל תהליך ניסור בטון, גם תהליך זה דורש תכנון של אופן ביצוע הניסור עצמו, טרם תחילת העבודה. על מנת לתכנן כראוי את תהליך הניסור, יש לאסוף מידע אודות גורמים שונים כגון הצורך הנוכחי, רמת הקושי של הבטון, עובי הבטון וכדומה. לאחר מכן, מסוגלים אנשי המקצוע לגבש תמונת מצב מבוססת, אשר תעזור להם לבחור את שיטת העבודה הרלוונטית היעילה והאיכותית ביותר.

 

שלב ב': ניסור בטון ביהלום

לאחר שגובשה החלטה בדבר אופן ביצוע הניסור, מגיע שלב הביצוע המעשי. שלב זה כמובן משתנה בהתאם לצורך הנתון, וכן בהתאם לשיטת העבודה היעילה שנקבעה. כמו כן, בכל מקרה שהוא מטרתו של שלב זה היא אחת ויחידה, לענות על צורך ניסור הבטון בזמן הקצר ביותר, תוך שמירה על איכות, דיוק ומקצוענות מירביים.

 

שלב ג': ניקיון

בתום כל תהליך ניסור בטון, מגיע שלב הניקוי. שלב זה נועד על מנת לפנות באופן יסודי ומקובל את שאריות הבטון שנוצרו מתהליך הניסור. שאריות אלו אינן יכולות להיזרק לפח אשפה רגיל מאחר שהן נחשבות לפסולת בניין. על כן, יש להשליכן למיכלי אשפה המיועדים לכך.

 

כמה עולה ניסור בטון ביהלום?

מאחר שתהליך ניסור בטון ביהלום מתבצע בעזרת כלים יקרים יותר מכלי הניסור ה"רגילים", מחיר ניסור בטון ביהלום עולה גם כן אך לא בהרבה. לכל תהליך ניסור בטון ביהלום מחיר התחלתי של כ – 200 ש"ח, אך מחיר זה יכול לעלות והוא משתנה ממקרה למקרה בהתאם לגורמים שונים כגון כמות ניסור הבטון הדרושה, עובי הבטון, רמת מורכבות ביצוע העבודה וכו'.

 

מחירון ניסור בטון ביהלום כללי

ניסור בטון ביהלום החל מ – 200₪‏
ניסור בטון ליצירת פתח החל מ – 220₪‏
ניסור רצפת בטון החל מ – 200₪‏

ברוב המקרים כן. ניסור בטון ביהלום יקר יותר מאשר תהליכי ניסור רגילים בשל השימוש במסורי דיסק הכוללים יהלומים תעשייתיים.

ניסור בטון ביהלום הוא למעשה סוג של ניסור בטון בעזרת מסור דיסק. ההבדל היחיד בין ניסור בעזרת מסור דיסק רגיל לבין ניסור בטון ביהלום, הוא העבודה כי מסורי היהלום מורכבים משיבוץ של יהלומים תעשייתיים.

לא. תהליך ניסור בטון ביהלום מעט יקר יותר ועלן כן לא נעשה בו שימוש בכל מקרה. אם כן, השימוש בניסור בטון ביהלום יתבצע בעיקר כאשר יש צורך בניסור עוצמתי מאוד כנגד בטון מזוין לדוגמא, או צורך בדיוק רב.

הסכנות בתהליך ניסור בטון ביהלום אינן שונות בהרבה מהסכנות הרגילות המזוהות עם כל שאר תהליכי ניסור הבטון. סכנות אלו נובעות מהשימוש בכלי עבודה חדים מאוד ועצומתיים במיוחד.