מהי הדרך הנכונה לשבור קיר בטון בבית

שיפוץ דירה הוא למעשה שם כולל של המון עבודות שיפוץ שאפשר לעשות בבית בשביל לשפר את איכות החיים, לתקן פגמים או קלקולים או סתם להתחדש ולעדכן את מראה הבית. לכל שיפוץ אופי משלו בהתאם לצורכי הדיירים או בעלי הדירה, ויש באפשרותם לבחור מה ברצונם לשפץ או לשפר.
במאמר הבא נרחיב על שלבי השיפוץ, סוגי עבודות השיפוץ ובחירת בעלי מקצוע מתאימים.

 

שלבי שיפוץ דירת מגורים

שיפוץ דירה הוא פעולה מורכבת שצריכה להיות מתוכננת בצורה מסודרת ולפי שלבים. וזאת בשביל לחסוך זמן וכסף ובכל לייעל את העבודה ולקצר תהליכים. מה גם, שרוב השיפוצים נעשים כאשר הדירה מאוכלסת, ועל כן התהליך קשה ולא נוח לכולם ובכך שלבי השיפוץ מארגנים ומסדרים את הפעולות לפי הזמנים ובהתאם ללוח הזמנים של דיירי הבית.
השלבים תקפים בעיקר להליך של שיפוץ כללי של כל הבית:

השלב הראשון, שלב התכנון: שיפוץ בדרך כלל גורר בנוסף אליו עבודות שונות הקשורות בחשמל, ריצוף מחדש, צביעה וסיוד וכו' ועל כן יש לבצע תכנון מסודר.
את התכנון יש לבצע עם בעל מקצוע, אדריכל\ית או מעצב\ת פנים, וזאת בהתאם למורכבות ולמספר העבודות הנדרשות בשיפוץ הבית.
תכנון השיפוץ כולל שרטוטים של הדירה והשינויים הצפויים לאחר השיפוץ, הכנת מסמך המפרט את חומרי הגלם ועלויות – ובשפה המקצועית "כתב כמויות", כתיבה ופירוט של תוכנית העבודה הכוללת מספר ימים, כמות עובדים וכו', בחירה של קבלן שיפוצים מתאים, שתפקידו קריטי וחשוב להמשך כי הוא בעל המקצוע שמסנכרן את כל שאר בעלי המקצוע המעורבים בשיפוץ ולכן יש לו חלק מרכזי בעשייה. קבלן השיפוצים הוא גם המפקח, וזה שדואג לכך שכל הפעולות מסונכרנות ומתנהלות לפי רצונו וחזיונו של בעל הכנס.
כשהתכנון מוכן ומאושר, אפשר להתחיל בהליך השיפוץ!

 

עבודות שיפוץ נפוצות

החלפת ריצוף: החלפת הריצוף היא פעולת שיפוץ קטנה שעושה הבדל גדול. החלפת הריצפה מקנה לבית מראה אחר, ויכולה אפילו לשנות את סגנון הבית כולו.
החלפת הריצוף יכולה להיות הזדמנות טובה לחידוש והחלפת מערכת האינסטלציה, או הוספה של מערכת הסקה תת רצפתית.
החלפת הדלתות: גם החלפה של דלתות ומשקופי הבית יכולה לייצר שינוי גדול ולהפוך את מראה הבית לנקי וקלאסי יותר.
שיפוץ חדר האמבטיה: שיפוץ חדר האמבטיה הוא השיפוץ השכיח ביותר, מכיוון שהוא משפר את איכות החיים של תושבי הבית. הוא יכול לכלול: צביעת קירות, גם במקרים של רטיבות וגם לצורך שיפור המראה, החלפת הריצוף, התקנה של אמבטיה חדשה או הקמת מקלחון, החלפת חיפויי או כלים סניטריים ועוד.
שיפוץ המטבח: שיפוץ המטבח, כמו גם שיפוץ המקלחת, הוא שיפוץ מורכב שיכול לכלול את החלפת הארונות הקיימים, הוספת נקודות מים או חשמל, הוספת גופי תאורה או החלפת הריצוף.

למידע נוסף היכנסו לאתר השיפוצניקים.

שיפוצים

נווטו במאמר לפי נושאים