הסכנות האפשריות ואמצעי הבטיחות המתאימים לניסור בטון

עבודות של ניסור בטון, בדומה לכל עבודת שטח אחרת, עשויות להוות סכנה עבור העובדים במידה ואלו לא עברו הדרכת בטיחות ולא השתמשו באמצעי בטיחות שמתאימים באופן ספציפי להליך מסוג זה. במדריך הנוכחי יפורטו בפניכם הסכנות שעשויות לבוא לידי ביטוי באמצעות הליך של ניסור בטון ואמצעי הבטיחות שיכולים להגן על העובדים מפניהן.

 

למה בחרנו לכתוב את המדריך הנוכחי?

המדריך הנוכחי לא נכתב סתם כך, מתוך צורך אקראי, אלא מתוך מחשבה מעמיקה בתחום. אם להיות כנים, המדריך נכתב כמה ימים לאחר שלצערנו, חבר טוב שלנו נפצע באורח קשה בעת שניסר בטון במקום עבודתו. מדובר באדם משכמו ומעלה, שמסיבה לא ברורה, לא היה מצויד באמצעי הבטיחות שהוא מחויב להשתמש בהם. כדי למנוע הישנות של מקרים אלו, יצאנו לבדוק את הסכנות האפשריות (בנוסף לזו שארבה לחברנו) בעבודה שכזו ואת אמצעי הבטיחות שיכולים למנוע את האסון הבא.

 

הסכנות האפשריות בעת הליך של ניסור בטון

בטון ידוע כחומר חזק. כדי להביא להליך של ניסור מסיבי, צריך להשתמש בציוד מיוחד שמיועד אך ורק למטרה זו. הליך של ניסור בטון שאינו מתבצע תוך שימוש חכם עם ציוד מגן עלול להביא לא פעם לסכנות הבאות:

  • נפילה חלילה של חתיכות בטון על ראשו, רגליו, פניו או אזורים אחרים בגופו של העובד
  • פציעה קשה בעקבות חתך בעת הליך ניסור הבטון
  • פציעות קשות אחרות שעשויות לבוא בעת השימוש במכשיר החיתוך המסיבי

כפי שכבר ידוע לכם, ניתן להימנע מפציעות חמורות אלו באמצעות שימוש באמצעי הבטיחות הבאים:

 

נעלי עבודה

פועל שמגיע ליום עבודה של ניסור בטון עם נעלי ספורט פשוטות, כפכפים או כל נעל שהיא אינה נעל עבודה, מסכן את עצמו. חשוב מאוד לספק לעובדים תחילה (וראוי לציין כי זו אחריות של המעסיק) נעליים איכותיות שיוכלו להגן על רגליו של העובד מפני סכנות שאורבות לו בשטח. מדובר בנעליים ומגפיים של החברות הבאות:

  • גילונג
  • בלנסטון
  • רדבק
  • מרנלו
  • אלפנט
  • איגל

 

קסדה

הגנת הראש הינה פרט חשוב מאוד בכל הנוגע לאמצעי הבטיחות. יש מי שבוחרים לחבוש כובע רגיל בלבד כדי להגן על הראש מפני נזקי השמש, אך אין זה מספיק. יש צורך בקסדה איכותית שתגן על הראש במקרה ויפלו חתיכות בטון ממקומות שונים באתר הבנייה או בשטח שבו מתבצעות העבודות.

 

אמצעי בטיחות נוספים

מומלץ כמובן להשתמש גם כן בבגדים שמתאימים לעבודת שטח, כאלו שסופגים זיעה ומאפשרים לעובדים לעבוד בימים חמים מבלי לאבד יותר מידי אנרגיות למרות החום הכבד. בנוסף לכך, שימוש בכפפות נחשב גם כן להכרחי במצב שכזה ואסור לוותר עליו.

 

לסיום

עד כאן כל הפרטים שאתם צריכים לדעת אודות הסכנות האפשריות ואמצעי הבטיחות שישמרו על העובדים שלכם בעת ניסור בטון.

כובע

 

נווטו במאמר לפי נושאים