אריחי בטון

בטון בצורתו הקדומה שימש ליצירת קירות ומבנים עוד בתקופתם של המצרים הקדמונים. יחד עם זאת, במהלך השנים הלך השימוש בבטון והשתכלל. כיום משתמשים בבטון בתהליך ייצורם ובנייתם של מבנים למגורים ומבנים תעשייתיים.

באמצעות בטון ניתן לייצר אריחים בודדים או יציקות שלמות. החומר החשוב הזה משמש לבנית מקלטים וממ"דים וכן גם להקמת גשרים ואפילו כבישים. החידוש הגדול של השנים האחרונות, לצד הבטון הלבן, הוא התרחבות השימוש בבטון ליצירת אריחים. ומי שירצה לחדש את הרעפים הישנים שעשויים חרס או צפחה יוכל בהחלט לבחור ברעפים או באריחי בטון מעוצבים.

 

אריחים חזקים להפליא

מדוע בעצם החל השימוש המסיבי באריחי בטון? מדוע לא להסתפק בכל אותם אריחים הקיימים כגון כגון גרניט פורצלן הוותיק, קרמיקה וכיוצא באלה? אז קודם כל, כדאי להבהיר שאריחי בטון לא באו להחליף באופן גורף את כל אותם האריחים האחרים. זוהי עוד אפשרות אחת מני רבות, כאשר היתרון הברור נשען על החוזק שאין לו מתחרים.

אריחי קרמיקה מודרניים, רצפת גרניט פורצלן או מרבית החומרים לחיפוי חוץ לא מתקרבים אפילו במעט לעמידות של הבטון. על גשרים שעשויים בטון עוברים מדי יום אלפים ומאות אלפים של כלי רכב, לרבות כלי רכב כבדים, ולא נוצרת אפילו שחיקה קלה בגשר.

אך אם נדמה כי הבחירה באריחים שעשויים מחומר זה מגיעה אך ורק כאשר רוצים פתרון חזק מאוד ועמיד, מתברר כי התמונה לחלוטין שונה. לצד העמידות, יש כיום טכניקות שהופכות את הבטון בעל המראה התעשייתי לבעל מראה יפיפה, לעיתים אפילו מעודן ותמיד – מיוחד.

 

לא רק חוזק – גם עיצוב

יש הרבה היבטים בעיצוב שמביאים לכך שגם אריחי הבטון יתאימו לחובבי המראה המושקע. אם פעם ניתן היה למצוא אך ורק את הבטון האפור, בעל החזות התעשייתית, הרי שכיום ניתן למצוא פתרונות בצבעים שונים. מה דעתכם על אריחי בטון לבנים? הם יכולים להיות יפים לא פחות משיש מקורי. רוצים לעצב את הבית או את המשרד באריחים צבעוניים בצעים חיים?

ניתן להזמין אריחים בצבעים מגוונים שכלל לא מזכירים את הבטון מאתרי הבניה השונים. וזה עוד לא הכל. אריחי בטון מעוצבים יכולים לעבור תהליך של החלקה, אפשר להוסיף להם ציפויים וזיגוגים שונים. הם מקובלים כיום גם בבתיהם של העשירים והמפורסמים, גם במשרדים ואפילו בבתי מלון יוקרתיים. האריחים יכולים לשמש לחיפוי הרצפה וכן לחיפוי של קירות פנים. בזכות החוזק והעמידות הם טובים גם לחיפוי חיצוני.

 

בטון לשימושים אדריכליים

ההחלטה לבצע עיצוב פנים תוך שימוש באריחי בטון עשויה בהחלט להגיע לאחר התייעצות עם מעצב פנים או אדריכל בכיר. למעשה, הבטון המעוצב נקרא לעיתים גם בטון דקורטיבי ויש המכנים אותו בפשטות – בטון אדריכלי. מיטב האדריכלים המובילים ומיטב מעצבי הפנים מציעים ללקוחותיהם לעשות שימוש מושכל בבטון לפתרונות אדריכליים.

ניתן להשתמש באריחי בטון כפי שהם וניתן לשלב אותם גם עם פתרונות בטון דקורטיביים אחרים כגון גופי תאורה מבטון. אריחי בטון יכולים לשמש גם לחיפוי גינות וחצרות ואם רוצים, ניתן לשלב אותם למשל עם ספסלי בטון או שולחנות מחומר זה.

כאשר בוחרים באריחי בטון, ניתן למצוא מגוון גדלים ותצורות וכן צורות גימור שישפיעו באופן בלתי מתפשר על התוצאה הסופית. הם יתאימו לחיפוי הרצפה, לחיפוי קירות פנים או קירות חיצונים. אם רוצים אפקט מיוחד, ניתן להזמין גם אריחים צרובים כך שהאריחים מקבלים חזות מאוד יוצאת דופן ואפילו מלהיבה. את האריחים, העמידים כאמור, ניתן לצפות כדי שלא יספחו לכלוך ויהיו קלים מאוד לניקוי.

אריחי בטון

נווטו במאמר לפי נושאים