איך תזהה נזילה בקיר בטון

אם יש מצרך נדיר וחשוב בישראל, אלה כמובן המים. אפילו בשנים שבהן יורד קצת יותר גשם, אנחנו עדיין מודעים היטב לחשיבות של שמירה על המים שלנו, וזו גם הסיבה שבגללה בישראל חשבון המים ניתן בהתאם למספר הנפשות בבית.

מה קורה אם פתאום החשבון טפח בלי שבאמת שינינו את ההרגלים שלנו? האם אפשר לעשות משהו בנידון והאם זה מעיד על נזילה?

 

סימנים מקדימים לנזילה

האמת היא, שעוד לפני שאתה פונה להזמין שירות כמו איתור נזילות מקצועי, כדאי יהיה לקחת בחשבון את העובדה שיש מספר סימנים מקדימים שיכולים להעיד על קיומה של נזילה. ראשית, כפי שכבר ציינו, חשבון מים מנופח שלא קשור לשימוש שאנחנו עושים במים בהחלט יכול להעיד על משהו שמתנהל לא כשורה. שנית, לא אחת קורה שאנחנו פשוט רואים את הנזילות, בין אם בצורת שלוליות מים ובין אם בצורת רטיבות על הקיר. לכן חשוב מאוד שתהיה ער לעניין הזה ולראות האם אתה מזהה את הסימנים הללו בבית שלך.

 

כיצד אנשי מקצוע מאתרים היום נזילות?

בעבר, בין אם היה צורך לאתר נזילה בקיר רגיל ובין אם היה צורך לאתר נזילה בקיר בטון, אנשי המקצוע היו מגיעים ושוברים את הקיר בנקודות שונות. פשוט לא הייתה שום דרך אחרת לאתר את הנזילה, מה שמסביר מדוע השירות הזה תמיד הגיע עם הרבה מאוד בלגאן בבית. עם זאת, כדאי לדעת שהיום זה כבר לא כך, כי היום יש אפשרות לבצע איתור נזילות בעזרת מצלמה טרמית. המצלמות האלה עובדות בצורה נפלאה ויעילה ביותר, שכן המומחים שעושים במצלמות האלה שימוש מגיעים ישירות לנקודה שבה יש נזילה. בצורה כזאת גם התיקון הרבה יותר יעיל, כי אין צורך לשבור או לנסר את הקיר באינספור נקודות שונים. התיקון מאוד נקודתי, בהתאם לתוצאות של המצלמה הטרמית.

 

איזה איש מקצוע יוכל לעשות את העבודה בצורה הכי טובה?

אתה חושד שיש אצלך בעיית נזילה באחד מקירות הבטון? רוצים להזמין איש מקצוע מוביל שיוכל לטפל בדברים על הצד הטוב ביותר? אם כך, אנחנו ממליצים לך בחום לבדוק היטב במי אתה בוחר. איש המקצוע שלך צריך, לפני הכול, להגיע עם הציוד הכי מתקדם שיש היום בתחום הזה, כלומר, עם מצלמה טרמית. בנוסף, רצוי מאוד להזמין איש מקצוע שיוכל לעשות עבודה מהירה וטובה, כי הרבה פעמים כשיש לנו נזילות בבית לא נרצה לדחות את הטיפול בהן. אם יש לך התלבטות בין מספר אנשי מקצוע טובים, כדאי יהיה לבדוק על מי כולם ממליצים. את ההמלצות אודות אנשי המקצוע בתחום הזה תוכל למצוא ישירות באינטרנט, אז למה אתה מחכה? שווה להשקיע, לקרוא, לברר וכך להגדיל בצורה משמעותית את הסיכוי שתצא מרוצה מהשירות ומהתיקון שיתבצע בקיר.

 

צינור