עיצוב הבית חדשות וחידושים אינדקס חברות   לחנות שלנו  
 
 אריק בן שמחון - עיצוב רהיטיםהמעצב אריק בן שמחון משיק קולקציה חדשה בסטודיו שלו, הממוקם במבנה בן שתי קומות, בדרום תל אביב.
אריק בן שמחון הוא אחד השמות המדוברים ביותר בעולם העיצוב הישראלי, הסגנון הייחודי המזוהה עם יצירותיו זוכה להערכה רבה מזה שנים. עיצוביו של אריק בן שמחון מפארים את בתיהם של האנינים שבתושבי המדינה וגם כמה מהמוסדות, המועדונים, המסעדות והברים הידועים והמצליחים בארץ.

הסטודיו של אריק בן שמחון נפתח בשנת 1993 ובשנים האחרונות הוא הפך למוקד עליה לרגל לצרכן בעל המודעות האסתטית והעיצובית גבוהה. בשנה האחרונה פתח סניף במוסקבה.בסטודיו שלו ניתן למצוא פינות ישיבה, חדרי שינה ושולחנות כתיבה, כשהקו המנחה בעיצוב הרהיטים הוא פשטות כמו גם תחכום ואלגנטיות, רהיטיו המעוצבים בסגנון מודרני עם נגיעות קלאסיות.
כל הרהיטים היוצאים תחת ידו מוקפדים עד הפרט האחרון ועיצובם יוצא דופן. חשוב לציין כי המראה אינו בא על חשבון הנוחות וכי הרהיטים נוחים להפליא לשימוש.
בסטודיו עצמו מוצג מגוון עשיר של כורסאות וספות המרופדות במגוון חומרי ריפוד עשיר, לצד כל אלה מוצגים שולחנות מחומרים שונים, שידות, ארונות, מראות ואביזרים שונים.

יצירות פרי מוחו של בן שמחון, כגון אלו מסדרת המאמא הפכו זה מכבר לקלאסיקות של עולם העיצוב המקומי. הכוונה למגוון עשיר של כורסאות מרופדות עור וחומרים רכים אחרים, המאפשרים נוחות והתכרבלות מפנקת. המראה החיצוני של קו זה של כורסאות וספות מקומט אך מוקפד, רכותן של הספות והכורסאות יוצרת תחושת "טביעה מפנקת" המזכירה את הניחוחות המאפיינת שקיעה בתוך שמיכת פוך. באמצעות שילוב בין בדים ועורות בעלי טקסטורות ורמות ברק שונות הוא יוצר מראה של שכבות, של דבר בתוך דבר, כמו שמיכה בתוך כורסא."אני מעצב ומייצר את החלום שלי. אני רוצה להיות זה שמייצר את האופנה הבאה ולא עוד אחד שמצטרף לגל. אני גם לא אוהב בתים מאוד אופנתיים, כאלו שבשלב מסוים הופכים ללא רלבנטיים, אני מנסה להציע אלטרנטיבה, בית שהוא אוסף של פריטים שנאספו במשך השנים ושלכל פריט בבית יש חיי מדף ארוכים. כך גם נראית החנות, היא מעודכנת ברוח הזמן, אך לאוו דווקא לפי צו השעה. אני אוהב בתים שכשאני נכנס אליהם אני יכול ללמוד ממה שאני רואה על האנשים שגרים בהם. אין לי ספק שאם מישהו נכנס אליי לחנות הוא יודע מי גר פה."

נאמן לתפיסת עולמו, השירות שניתן ללקוחות אינו מצטמצם למכירת רהיטים בלבד והוא כולל התייחסות לחלל שבו אמורים הרהיטים להיות ממוקמים, לאופיו ולאישיותו של הלקוח ולצרכיו המיוחדים.

הקולקציה החדשה מציעה מגוון עשיר של כורסאות וספות מרופדות במגוון עשיר של חומרי ריפוד. כך, למשל, ניתן למצוא כורסאות מרופדות בעור, כורסאות וספות במראה "מקומט" אך מוקפד, כורסאות בשילוב של בדים, היוצרים מראה של שכבות, ספות וכורסאות המושפעות מעולם האופנה, כורסאות בריפוד פליסה, ספה וטבורטים מרופדים בבד ג`ינס בשילוב של רקמות ואפליקציות ועוד. לצד כל אלה, מציע בן שמחון פריטים בהשפעה אפריקאית, המשלבים טקסטורות של צורות אפריקאיות על גבי הפריטים וכמו כן שולחנות, שידות, ארונות, מראות וכד`, פריטים המשלבים בין חומרים שונים ויוצרים מראה ייחודי. כמו כן ניתן למצוא מגוון רחב של פריטים העשויים מקש או משלבים קש, כגון: כורסאות ושידות.


הצבעים המרכזיים השולטים בקולקציה הנם: גווני החום, תכלת, לבן ושחור, המשלבים נגיעות מתכת, נירוסטה מרוקעת, פליז וכד`.


המגמה הבולטת בקולקציה החדשה של בן שמחון הנה שימת דגש על הרחבת הגדרת הסלון באופן שכל אחד מבני המשפחה יימצא בו את הפינה שלו. בדומה לארון הבגדים שלנו, הכולל בחובו חליפות מהודרות ומסוגננות ולצדם מכנסי ג`ינס וקבקבי ים וכולם מרכיבים את אותו אדם, כך גם חדר המגורים – הסלון – כולל פרטים שונים ומשונים שהמשותף לכולם הוא שהם מרכיבים את עולמם של האנשים המתגוררים באותו חלל. בן שמחון מאמין שהסוד הוא אנושי בבסיסו: מושלם לצד מחוספס, הומור לצד קלאסיקה, יפה אך אנושי. המפגש הזה הוא שמעניק לבית חיי מדף ארוכים ואת יכולת הגמישות, להשתנות עם הזמן ע"י החסרת פריט זה או אחר והוספת פריטים במהלך השנים באופן שמותיר את הבית עדכני ומעניין ואינו חייב להשתנות באופן מוחלט אחת ל-4 שנים לערך.
ניתן להשיג בסטודיו אריק בן שמחון, רח` נחלת בנימין 110 תל אביב.

אריק בן שמחון - עיצוב רהיטים