עיצוב הבית חדשות וחידושים אינדקס חברות   לחנות שלנו  
 
 ריצוף בטוןבטון מוטבע , בטון צרוב
הבטון מתקשר בתודעתנו לחומר חזק מאד, נוקשה ואפילו קר. קשה לדמיין אותו כחומר עדין ואסתטי. אולם בשנים האחרונות דווקא החומר הקר והנוקשה הזה הופך לאחד הריצופים האופנתיים ביותר. חוזקו של החומר הוא רק אחד ממעלותיו פרט לכך אפשרויות היצירה בו כמעט בלתי מוגבלות. בשעה שבעבר שימש הבטון בעיקר בריצופי חוץ, היום הוא משמש בריצופי חוץ ופנים כאחד.
ריצופי חוץ - בטון מוטבע בריצופי החוץ ניתן להשתמש בבטון למשטחים שונים: ריצוף חצרות, שבילים, רחבות של ברכות שחייה, ספסלי גן, ספי אדניות בנויות ומדרגות.


ריצוף פנים מבטון דמוי שיש מחברת "בומנייט"

שיטת ריצוף בטון המקובלת היום הגיעה לכאן מארצות הברית. זהו בטון מוטבע כלומר משטח בטון שהוטבעו בו תבניות גומי היוצרות מרקמים שונים. יש עשרות דוגמאות וביכולתם של מרצפי בטון אלה לחקות חומרים טבעיים שונים. כלומר לא עוד הבטון החלק האפור שאנו מכירים מקדמת דנן, אלא בטון המחקה דוגמאות של אריחים, לבנים, אבן טבעית, פסיפס ואפילו סלעים. אז נכון שזה לא הדבר האמיתי, אך זה נראה בדיוק כמו הדבר האמיתי, זה זול בהרבה, רגיש הרבה פחות ובניגוד לדבר האמיתי זה מגיע במגוון רחב של צבעים: מהלבנים-קרמים למיניהם דרך האוקרים והצהובים, הורודים, הירקרקים ועד החומים טראקוטים על כל גוניהם, האפורים ואפילו בשחור.
פרט למרקמים השונים אפשר להשיג את אריחי המרצפים בגדלים ובצורות שונות: ממלבנים דרך מחומשים ועד דוגמת המניפה הנראית כעבודת פסיפס. בנוסף אפשר לשלב בהם אריחים מצויירים.
מהם יתרונות מרצף הבטון?
הנחת המרצף נמשכת כשלושה ימים בלבד - יום הכנה, יום יציקה ויום לגימורים אחרונים.
היות ובסיס המרצף, הוא בטון מזוין הוא אינו שוקע. זהו מרצף חזק מאד העמיד בשחיקה ובספיגה וקל לאחזקה וניקוי.
הצבע והמרקם נשמרים לאורך שנים.
יש התאמה מושלמת בין המרצף לחלל אותו הוא מקיף לכן הוא מתאים מאד לבריכות וסביב צמחייה.
אין חריצים ולכן אין מצב בו חודרים עשבים שוטים לחריצים.

בתמונה: ריצוף בטון בגוון אדמדם המדמה אריחים 30X30 של חברת "בומנייט".

ריצוף בטון