עיצוב הבית חדשות וחידושים אינדקס חברות   לחנות שלנו  
 
 ארונות בגדיםחומר למחשבה
ארונות בגדים המיוצרים כיום עשויים מחומרים שונים: ארונות עם דלתות עץ מלא, שילוב של שני סוגי עץ, שילוב של עץ וזכוכית, ארונות בגדים עם דלתות זכוכית, ארונות בגדים עם דלתות כסא, ארונות עם דלתות מצופות אבץ בעלות מראה מתכתי ועוד. בכתבה זו ננסה לתת סקירה על החומרים מהם מייצרים כיום ארונות בגדים.ארון ילדים המשלב יחידת מדפים לאחסון חפצי נוי תוצרת י.קמפף בע"מ

פורניר
פורניר הוא קילוף של שכבת עץ, שעוביו 0.2-0.8 מילימטר והוא מקנה לדתות מראה של עץ. מדביקים אותו על גבי בסיס העשוי מדיקטים, MDF או סיבית. לייצור הפורניר משתמשים בעצים קשים בעלי סיבים צפופים ומשקל סגולי גבוה. העצים חייבים להיות חלקים וללא שריטות (כל שריטה פוסלת את השימוש בעץ) כדי שניתן יהיה לעבדם לחיתוכים דקים מאוד. כל אלה מעלים את מחיר החומר והופכים את דלתות הפורניר ליקרות יחסית, אולם יחד עם זאת הוא זול ממחיר העץ המלא שעיבודו קשה יותר. את הפורניר מצפים בפוליטורה, בלכה ו/או בבייץ, המשמשים כהגנה.

סיבית
הסיבית מיוצרת בארץ בעיקר מנפולת לבידים. שבבי הלבידים מעורבים בדבק והעיסה נכבשת במכבש. הסיבית מורכבת משכבה פנימית אחת, העשוייה משבבים גסים, ומשתי שכבות חיצוניות העשויות משבבים עדינים יותר. היא מצופה בחומרים כמו פורניר, פורמיקה, נייר מלמין ונייר לכה. הסיבית הינה החומר הזול ביותר מבין החומרים המשמשים להכנת הדלתות. היא נוחה מאוד לעבודה אבל מיועדת לייצור המוני ולא יוקרתי.

זכוכית
ארונות בגדים לעיתים משלבים בתוכם דלתות זכוכית עם דלתות עץ או עם חומרים אחרים, אשר בחלקם עשויות כל הדלתות זכוכית. השימוש בזכוכית מוסיף לארונות דקורטיביות רבה, אבל הן מתאימות כמובן רק לאנשים מסודרים. ניתן לקבל דלתות העשויות מזכוכית שקופה, זכוכית חלבית או דלתות מראה.

מסגרות הדלתות
מרבית מסגרות דלתות ארונות בגדים עשויות כיום מפח, אלומיניום, MDF או עץ. מסגרות הפח היא הבחירה הפחות נוחה מבין ארבעת החומרים, שכן היא עלולה להחליד ולהרעיש בעת הזזת הדלת, אבל מאידך היא גם הזולה ביותר. מחירה של מסגרת האלומיניום הינו בינוני, ומכיוון שאינה מחלידה וניתן לה מראה נאה על ידי ציפויה בעץ או במלמין, היא גם הנפוצה ביותר. עד לפני מספר שנים יוצרו דלתות ההזזה בעובי של כ-5 מ"מ בתוך מסגרות מפח צבוע. כיום מאפשרות מסגרות האלומיניום ליצר דלתות בעובי של 12 עד 16 מ"מ, שהן כמובן הרבה יותר חזקות. אחד החידושים של השנים האחרונות הוא השימוש בפרופילים חזקים מעץ מלא או MDF, העשויים מאותו חומר כמו הדלתות. שילוב זה מקנה לארון מראה אחיד ומסגונן, והפרופילים החזקים מאפשרים אף הם, כמו פרופילי האלומיניום, להשתמש בדלתות בעובי 12 מ"מ. גם בתחום הדלתות המתקפלות - דלתות התריס, שכאמור נפוצות פחות כיום, ישנו חידוש. בניגוד לעבר, דלתות אלה הן כיום רק בעלות מראה של תריס אבל מיוצרות למעשה ללא חרכים פתוחים והן אטומות לחלוטין.


בתמונה: ארון קיר בהשראה יפנית המשלב בין זכוכית לעץ. ארון זה מגיע בגוונים שונים תוצרת חברת "אידיאל עיצוב ארונות"

ארונות בגדים