עיצוב הבית חדשות וחידושים אינדקס חברות   לחנות שלנו  
 
 טפטים קסומים בחדרי ילדיםעולם הילדים מלא בקסם, דמיון, צבעים ומרקמים וכך גם חדרם האמור לשקף את עולמם ולתרום להתפתחותם הבריאה והעשירה. ידוע כי, ילדים נמשכים לצבע כבר בחודשים הראשונים לחייהם, צעצועים צבעוניים זוכים להעדפה בעוד שצבעים המזכירים תרופות או אוכל שנוא נזנחים, לכן לצבעים ולקירות העוטפים את הילד בזמן התפתחותו חשיבות גדולה .

אחד הפתרונות הפשוטים והקלים לעיצוב חדרי ילדים הם הטפטים אשר משפרים את התחושות ויוצרים עניין , ניתנים להחלפה (הטפטים החדשים ניתנים להשמה ולהורדה בקלות ) , מסתירים פגמים וסדקים בקיר, ניתנים לניקויי ושומרים על קירות נקיים ולרוב אף עוזרים ביצירת אשליה של חלל גדול ומואר יותר.

הדפסי ענק, צבעוניות עשירה, סיסמאות גרפיטי, חיות וסיפורי אגדות אלו הם רק חלק מהחידושים שניתן למצוא בקולקציות הקיץ . מותגי החיפויים הבינלאומיים כמו EIJFFINGER , YORK ועוד .. מיישמים את תפיסת השפעת החלל על התפתחות הילד ומציגים מגוון עצום של קולקציות בצבעים, טקסטורות, דוגמאות וסגנונות שונים, המתאימים לכל שלבי הגדילה: החל מדוגמאות דובונים בגווני פסטל לתינוקות בני יומם וכלה בהדפסי מטוסים או כוכבי לכת למתבגרים סקרנים.

לדברי שרית קרייתי-גולדשטיין מגולדשטיין גלרי טפט, חשוב להתאים את אופי הקיר לאופי הילד. "חיפויי הקירות מאפשרים שילוב של טרנדים לצד צרכים ומשמשים כשותפים מובילים ביצירת האווירה בחדר הילדים . הן לצבעים והן לדוגמאות יש חשיבות מרובה והם הגורמים העיקריים שמעניקים לחדר אופי. צבעים צעקניים, לדוגמה, תופסים מיד את העין ומשדרים שובבות, ואילו צבעים רכים משדרים רוגע ועדינות, לפיכך מומלץ להתאים את עיצוב הקירות לאופיו של הילד ".

אז איך מומלץ להתאים ?

בנוסף לאופי אישי, התאמת החיפויים תלויה גם בגיל. כשראייתם של התינוקות מתפתחת הם מתחילים להבחין בצבעים ומגלים בהם עניין. לכן לחדרי תינוקות מומלצים חיפויי פסטל עדינים שיגרו את התינוקות, אך לא יסנוורו אותם. בגיל ההתבגרות, האופי האישי תופס חשיבות גבוהה יותר ולכן מתבגרים רבים יעדיפו חיפויים בדוגמאות שמשקפות את תחומי העניין שלהם, כמו מדע, טכנולוגיה או אופנה", מוסיפה שרית קרייתי-גולדשטיין.

אחד היתרונות הבולטים של הטפטים הוא בכוחם ליצור אשליה של חלל גדול ומואר יותר, לדברי שרית קרייתי גולדשטיין המפתח ליצירת אשליה של עומק טמון בשני רכיבים מרכזיים: הצבעים והדוגמאות.

"הכלל החשוב ביותר הוא לבחור טפטים בגוונים בהירים, אשר מחזירים אור טוב יותר ויוצרים אפקט של חדר מואר ומרווח. האור הטבעי שנכנס לחדר משתקף טוב יותר בקירות בהירים, ולפיכך יוצר מראה מרווח וגדול יותר".

על פי קרייתי- גולדשטיין, הבחירה בגוונים בהירים לא בהכרח מחייבת להסתפק בדוגמאות חלקות בגוון בהיר אחד. "ניתן להשתמש בטפטים עם דוגמאות, כאשר מומלץ לבחור דוגמאות בגוון בהיר, זאת משום שהגוון הבהיר נראה לעין כקרוב יותר, וכך גורם לקיר להיראות רחוק יותר".

הדרך המשמעותית השנייה ליצירת אשליה של עומק והגדלת החלל טמונה בדוגמאות. קרייתי גולדשטיין מוסיפה כי "קיימים חיפויי קירות עם דוגמאות ייחודיות שיוצרות אשליות אופטיות של עמוק ושל תנועה ועל ידי כך מגבירות את תחושת הגודל של החלל".

ומהם החידושים הבולטים :

מותג חיפויי הקיר YORK, מציג את קולקציית KIDS&FUN לחדרי ילדים ותינוקות הבולטת בקווים וצבעים עדינים וכוללת חיפויי קיר במגוון דוגמאות עשירות ומלאות חיים: החל מדוגמאות הלקוחות מחיי הילדות כמו דובונים, מכוניות צעצוע ומשחקי כדור, וכלה בצורות גיאומטריות כמו משבצות, נקודות או פסים. חיפויי הקיר מאופיינים בצבעי פסטל המעניקים תחושה נעימה ונינוחה. בקולקציה גם תמונות מרהיבות וצבעוניות להדבקה שניתן לשלב עם חיפויי הקירות. בתמונות בעלי חיים, דמויות מאגדות ועוד מגוון אלמנטים הלקוחים מעולם הילדות, שמוסיפים עניין לקירות החדר.

מותג הטקסטיל ההולנדי EIJFFINGER מציג את WALLPOWER MINI קולקציית חיפויי קיר ענקיים לחדרי תינוקות ילדים ונוער בדוגמאות ענק צבעוניות ומרהיבות. בקולקציה מגוון דוגמאות: החל מבעלי חיים מתוקים, דרך משחקי ספורט וכלה בסיפורי אגדות עתיקים. תמונות הענק נראות אמיתיות ומעניקות טוויסט מרענן ומעוצב לחדר הילדים. לחדרי תינוקות התאימו ב- EIJFFINGERתמונות בצבעים בסיסים כורוד, תכלת ווניל. לחדרי נוער מותאמות תמונות ענק בדוגמאות אופנתיות כמו מסיבת ריקודים וכד`.

Lola , הינה קולקציה צבעונית, מתוחכמת ורבת דמיון שנוצרה עבור חדרי שינה לנערות. בין האלמנטים הבולטים בקולקציה זו אשר מייצגים תפיסה עיצובית משעשעת ואלגנטית, נגיעות עדינות של פייטים, ברק וקשת בענן נוצצת, תוך שימוש נרחב בצבעי פסטל, ציפורים, פרפרים, פרחים ואלמנטים נוספים מן הטבע.
בנוסף לקולקצית הטפטים , מציעה Lola סדרת מדבקות תואמת צבעים לקולקציה המעשירה את מראה החלל והטפט.

Wallpower Next , הינה קולקצית טפטים ייחודית המיועדת לצעירים אך לא רק. הקולקציה מציגה דור חדש של גרפיטי חוקי בחלל הביתי ומציגה סדרת תמונות קיר חדשה המציגה את יצירותיהם מלאות ההשראה של 36 אומני רחוב אנונימיים על גבי טפטים העשירים בגרפיטי, בקליגרפיה תלת ממדית ובסיסמאות חברתיות מזרם ההיפ הופ והמוזיקה השחורה.

הטפטים מגיעים בשתי וריאציות, צבעונית או בשחור-לבן - המאפשרת לכם להשלים את החסר ולהתפרע על הקיר, באמצעות כלי כתיבה פשוטים. הטפטים מודפסים על גבי Smartpaper, המאפשר למחוק את מה שצבעתם באמצעות סמרטוט לח ולעצב מחדש כאוות נפשכם .
כל היצירות מודפסות על גבי נייר Smartpaper האיכותי והנוח לשימוש ומורכבות מלוחות של 2.8 מטר גובה ועד -3.5 מ` רוחב.

גולדשטיין, גלרי טפט , בוגרשוב 55, ת"א.

WWW.TAPETIM.CO.IL

טפטים קסומים בחדרי ילדים