עיצוב הבית חדשות וחידושים אינדקס חברות   לחנות שלנו  
 
 עיצוב חדרי שינהלהתעורר באוירה אחרת
חדר השינה יכול להיות הפינה, האחת והמיוחדת בבית, שכולה פרטית לנו ההורים, אליה אנחנו הולכים כדי לישון, אבל גם כדי להיות עם עצמנו, "לתפוס" מעט שלווה ופרטיות בלי "המדים" המחייבים של ההורות ובלי הפוזות החברתיות שמחייבים אזורים "הציבוריים" בבית. אז נכון שהמצב האידיאלי הוא חדר שינה ענק, עם פינת ישיבה קטנה, מקרר קטן ומערכת קפה זוגית, וגם מערכת סטריאו שתנעים את זמננו וטלויזיה בזווית נוחה. ורצוי, וגם חשוב, שאל החדר יהיה צמוד חדר ארונות מרווח ונוח וחדר אמבטיה גדול, מזמין ומפנק, רק שלנו. אבל בואו נהיה מציאותיים. בדירה הישראלית הקונבנציונלית, אנו די שמחים אם בכלל הצלחנו להכניס את המיטה וגם לאפשר גישה נוחה לכל אחד מבני הזוג "לצד" שלו במיטה בלי לאלץ אותו לטפס מעל בן זוגו, ובלי להצמיד את המיטה אל הקיר.
אז נכון, בין המצב האופטימלי, מצב בו גודל החדר (והתקציב) מאפשרים את כל הפנטזיות, ובין חדרי שינה הקטן והמכווץ, יש משהו באמצע, חדר שינה ממוצע , שעם קצת דמיון ורצון, ניתן לעשות ממנו פינת חמד,שנעים לשהות בה גם כשהעיניים פקוחות למחצה.
חדר השינה , יותר משאר חדרי הבית, משקף את הלך רוחנו האמיתי ולא את צו האופנה. עלינו להתחשב בצבעים הגורמים לנו לתחושה נינוחה, לחומרים הגורמים לנו תחושה נעימה ומפנקת ולסגנון האהוב עלינו. שילוב של כל אלה גם יחד יסייע לנו ליצור את הקו הקטן והמוגן שכולו שלנו.

הדבר הראשון שעלינו להחליט, וחשוב שייעשה בהסכמה ובתיאום של שני בני הזוג הוא סגנון העיצוב של החדר ורשימת הרהיטים והאביזרים הדרושים לנו בחדר השינה.
את חדר השינה ניתן לעצב בסגנון רומנטי, מודרני, עתיק או כפרי. לא חשוב מה תהיה בחירתכם ובתנאי שתהיו נאמנים לה לאורך כל התהליך, ובחירת כל האלמנטים שצוינו ברשימה שלכם תעשה בהתאם לסגנון הנבחר.

הסגנון הרומנטי
הסגנון הנפוץ ביותר, אולי בגלל אופיו של החדר, הוא הסגנון הרומנטי המתאפיין בצבעים פסטליים רכים. לאחר שבחרנו את סקלת הצבעים המועדפת עלינו, נתכנן את השימוש שנעשה בצבעים אלו בפריטים השונים. להשלמת המראה הרומנטי ניתן לעצב למיטה וילון תחרה שקוף ודק, שישמש לחיפוי המיטה או ייקשר למוטות בצדי המיטה.
מנורות הקריאה יכולות להיות מעוצבות כנרות או לחלופין ניתן להשיג שלד אהיל ולחפות אותו בבד מאותו סגנון של בד בו השתמשנו לעיצוב החדר.
בנוסף לתאורת הקריאה, חשוב לדאוג לתאורה טובה וחזקה מעל שולחן האיפור ובסמוך לארון הבגדים.


חדר שינה בעיצוב רומנטי

הסגנון הכפרי
בסגנון הכפרי נעשה שימוש בחומרים ובבדים המזכירים את הטבע ואת האווירה הקסומה של הכפר. החומר הבסיסי הוא עץ, הבדים השופעים על החלונות מעוצבים
בדרך כלל בצבעים עליזים ופרחוניים והפריטים המשלימים יכולים להיות עשויים קש. את הקירות ניתן לחפות בטפטים, או לחילופין להשתמש בפס המעטר את חלקו העליון של הקיר, בדוגמה התואמת את דוגמת הווילון. רצפת החדר יכולה להיות מצופה בפרקט או בשטיח דק מקיר לקיר, ועליהם, לצד המיטה ובמרכז החדר ניתן להניח שטיחונים רכים או מחצלות, בצבעים תואמים. זר גדול של פרחים חנוטים יכול להשלים את המראה הכפרי של החדר.


מיטה זוגית בסגנון כפרי

הסגנון העתיק
הסגנון העתיק מתאים בעיקר לחדרי שינה גדולים, שכן פריטי הריהוט העתיק הם גדולים ומסורבלים יותר מאלה הנבנים כיום, וזאת בעיקר בגלל התקופה והבתים שהם הם שימשו.
הווילונות המתאימים לחדר בעיצוב זה הם ווילונות כבדים ואטומים מבדים קטיפתיים, הנקשרים, בדרך כלל בצדדים, כשמתחתם וילון דק ואוורירי. על הרצפה משתלבים שטיחים עתיקים, ארוגים בעבודת יד, בצבעים כהים התואמים את הצבעים בחדר.
המנורות העתיקות משלבות בדרך כלל ברונזה וזכוכית חלבית, וגם הן פריט עיצובי מפוסל בפני עצמו.

הסגנון המודרני
הסגנון המודרני, כשמו, משקף אופנה צעירה ועכשווית. הקווים והחומרים מהם נעצב את החדר יהיו ישרים ונקיים יותר. הצבעים יהיו חזקים ודומיננטיים והחומרים יהיו קרים וקשים. בסיס במיטה המודרנית חשוף, בדרך כלל, ולכן יש לתת יותר את הדעת על עיצוב הבסיס ורגלי המיטה. גם גב המיטה הוא ישר וענייני, פחות מתחשב בנוחות וברכות שהוא בא לספק ויותר נאמן לקו העיצוב של המיטה.
החומרים הנפוצים בסגנון זה הם ברזל ועץ מעובד, מלוטש וצבוע.

הוילונות הם וילונות גלילה או רפפה אופקיים או אנכיים, אותם ניתן להשיג בצבעים שונים ואפילו בגוונים מתכתיים שונים.

הקירות לבנים בוהקים והקישוטים העיקריים הם תמונות מודרניות צבעוניות וגדולות המשמשות בעיקר כתמי צבע גדולים על הקירות הלבנים. המנורות לצד המיטה ובשאר חלקי החדר הן מנורות בעלות קווים ישרים ונקיים המשלבים בעיקר מתכות.


בתמונה: חדר שינה מודרני


עיצוב חדרי שינה