עיצוב הבית חדשות וחידושים אינדקס חברות   לחנות שלנו  
 
 נגב מציגה: מגמות של ריצוף וחיפוייםעיצוב הבית הוא משימה לא קלה השואפת לשלב בין המגמות והאופנות בשוק לבין העדפותיהם ואופיים של בעלי הבית. יש לשים לב לכל הפרטים – הדלתות והחלונות, הריהוט, הטקסטיל לבית – אינספור פריטים שמשתלבים יחד לעיצוב מושלם. אחד התחומים החשובים ביותר בעיצוב הבית הוא תחום הריצוף והחיפויים, שמכסה את שטח הבית כולו והוא חלק בלתי נפרד מהעיצוב הכולל.בדומה לתחום האופנה, גם תחום הריצוף מתאפיין בטרנדים ואופנות משתנות. הקולקציות החדשות של מיטב החברות המוצגות ב"נגב" יכולות ללמד אותנו על המגמות השולטות בשוק בתחום, כפי שמסביר מומחה הריצוף דוד בן פורת, סמנכ"ל הסחר ב"נגב".
"בתקופה הקרובה נזכה לראות הרבה מחוות לעיצוב של שנות ה-70 וה-80," אומר דוד. הרטרו הוא אחת המגמות החזקות, והיא מביאה איתה אריחים בדוגמאות גדולות כמו פרחים ועיטורים אחרים וכמובן גם את האריחים דמויי התחרה, שמתאפיינים במראה קלאסי עם קריצה עכשווית. לא רק הדוגמאות גדולות בקיץ הזה, גם האריחים מקבלים מידות גדולות חדשות ומפתיעות כמו 80X80, 90X30 ו- 60X120.מגמה חזקה נוספת בשוק היא המראה האורבני, האולטרה-מודרני, שבאה לידי ביטוי באריחים דמויי הבטון שנותנים כיום פתרון מושלם למראה מחוספס ותעשייתי, ועדיין מאפשרים תחזוקה קלה. מי שמעדיף מראה עליז וצבעוני יותר יוכל למצוא את עצמו בטרנד נוסף – שילוב חומרים בתוך אריחי הפורצלן, בעיקר נצנצים וגליטרים למיניהם.
ב"נגב" תוכלו למצוא עשרות סדרות שונות וסגנונות ייחודיים. כאן מוצגת טעימה קטנה ממיטב הקולקציות המוצגות ב2nd Floor by Negev ובחנויות הרשת השונות:
1.סדרת2 Fap suite מבית Fap היא "חליפה" של אריחים שהם דקורים בלבד. אם בעבר ראינו סדרות של אריחים חלקים שלצידם אריחים דקורטיבים הרי שבסדרה זו כל האריחים הם דקורים. פסים, שושנים, דמוי פסיפס, טרייבלים – כל אלו ועוד מעטרים את הדקורים של סדרה זו, ויוצרים מראה אלגנטי אך בה בעת עכשווי וחדשני. בסדרה ניתן למצוא גם ליסטלואים קטנים וגדולים, פנלים, פסי סיומת וקרניזים. הסדרה מיועדת לחיפוי קירות אך מספקת גם פתרונות ריצוף. ניתן למצוא את האריחים גם במידה מיוחדת לחיפוי קירות: 30.5X91.52.סדרת Glow מבית ATLAS מציגה את אחד הפיתוחים המעניינים בתחום האריחים – מראה זוהר אשר "גונב" את ההצגה מהחלל כולו. האריחים בסדרה זו מתאפיינים בטקסטורה מעניינת של פסים עדינים היוצרים מראה יוקרתי של חוטי משי עדינים הטוויים אלה באלה. הגוונים של הסדרה הם אלגנטים וסולידיים אך הטקסטורה המיוחדת של האריחים מאפשרים את התאמתם גם לחללים מאוד מודרנים. הסדרה מיועדת בעיקר לריצוף אך מספקת גם פתרונות חיפוי באמצעות אריחי דקור מאותה סדרה המשלבים מראה דמוי טפט ופסיפס. ניתן למצוא את האריחים גם במידה חדשנית: 60X120!

3.סדרת Luminor מבית Gardenia, אחד המפעלים האיכותיים באיטליה הידוע בעיצוביו הייחודיים. אריחי הקיר הגדולים בסדרה זו מציגים פרופורציות חדשות שכובשות את השוק: 90X30 ומתאפיינים בגימורים קלאסים, מעודנים וחלקים. המינימליזם העיצובי בסדרה זו יוצר מראה קלאסי, וניתן לשלבו בדקורים מאותה סדרה המתאפיינים באפקטים שונים של גימורים: לוסטרה, פסים, קרניזים ופסיפסים. הסדרה מיועדת בעיקר לחיפוי אך ניתן להשתמש בה גם לריצוף של חדרים "רטובים".4.סדרת Masterplan מבית LEA האיטלקית, מתאפיינת במראה המדמה את טקסטורת ריצוף הבטון באופן מושלם. האריחים מגיעים בגווני אפור, שחור, או בז` הדומים להפליא לגווניי הבטון ויוצרים מראה אורבני עכשווי. הסדרה מיועדת לריצוף פשוט ונוח לתחזוקה ואריחיה מצוידים בתקן התנגדות להחלקה R10.

5.סדרת More מבית Caesar היא אחת הסדרות האהובות מבין הקולקציות וזאת בזכות המראה הפשוט והנקי העושה שימוש בגוונים אבסולוטיים. מדובר באריחי full body המשווים לריצוף מרקם מעניין ומתאימים במיוחד לריצוף אזורים ציבוריים. האריחים מגיעים במספר גדלים וביניהם גם 90X90, מידה ריבועית מפתיעה וגדולה במיוחד והם מגיעים בגימור Anti Slip.


הסדרה מיועדת לריצוף אך מציעה גם פתרונות לדקורים ופסים לחיפוי קירות.

6.סדרת Stonewash מבית NOVO מציעה אריחים במראה מאופק, קלאסי ומינימלי. הגוונים של הסדרה נעים בין צבעי טרה-קוטה לגוונים אפורים והאריחים מאופיינים בגימור מעודן` הדומה לאבן טבעית, אך בטקסטורה חלקה.

7.סדרת Textura מבית NOVO מחולקת לשלושה דגמים של אריחי full body: דגם TLV מתאפיין במראה עירוני ומתוחכם. טקסטורת האריחים מדגם זה דומה לחוטים צפופים בצבעים שונים היוצרים גוון אחיד בטקסטורה מעניינת. דגם Canvas מדמה טקסטורה של בד קנבס ומגיע בגוונים ונגה, קופר, סטיל, גריי, בז` וגון. דגם Wood מציע אריחים המדמים עץ. האריחים מגיעים בגודל 15X60 בדומה לגודל של ריצוף פרקט, והם ניתנים להנחה באופן היוצר אשליה של פרקט אמיתי.8.סדרת India מבית Porcelanosa הספרדית מציגה אריחי ענק במראה שיש אותנטי מדהים. הסדרה נותנת מענה מדויק לשיש ואבן, והאריחים מתאפיינים במרקם חלק הדומה במגעו למשי רך. האריחים מגיעים במגוון גימורים מבריקים או מאט. האריחים מגיעים במספר גדלים וביניהם גם אריח ענק בגודל 80X80 הייחודי.

9.סדרת Arkitessuto מבית Ragno מציגה אריחי ריצוף בטקסטורת קנבס עדינה ומתוחכמת הנותנת תחושה של תמונה אמנותית. הסדרה מיועדת לריצוף אך מציעה פתרונות חיפויים באמצעות דקורים עליהם מוטבעות דוגמאות בחריטת שריפה. גווני הסדרה הם אבסולוטיים, חלקים וברורים וביניהם ניתן למצוא גווני ביאנקו, בז` חום מרון, שחור ואפור.

10.סדרת Freestyle מבית Mirage היא סדרה רחבה של אריחי רצפה בצבעים לא שגרתיים. בסדרה ניתן למצוא ריצופים בירוק תפוח, אדום קורל, כחול שמיים, ועוד צבעים מרהיבים המשווים לחדר מראה רטרו. סגנון הסדרה נע בין עכשווי למינימלי, בהתאם לגוונים ולגימורים. ניתן לבחור בין גימור מבריק לגימור מאט המשלב ניצוץ עדין של גליטר. הסדרה הרבגונית מתאימה את עצמה להמון סגנונות ומציעה קשת צבעים רחבה ביותר. את אריחי הסדרה ניתן להשיג במידות הרגילות ובנוסף במידה הייחודית של 90X90. בסדרה ניתן למצוא מבחר ענק של דקורים בסגנון רטרו המשווים לקירות מראה מיוחד ומרענן.11.חברת SETTECENTO מציעה שתי סדרות אורבניות בהשראת הערים הגדולות בעולם. סדרת NEW LOFT שואבת את השראתה ממראה הלופטים הניו יורקים ומציגה אריחים בסגנון בריקים נמוכים עם קרניז, בגימור מבריק. הצבע השולט באריחים הוא לבן וניתן לשלבו בקרניזים המגיעים בצבעים בורדו, זהב, שחור דרמטי ועוד. סדרת The Docks שואבת את השראתה מעולם הסרטים ומציגה גם היא מראה עירוני בגימור מאט או מאט-מטאלי המקנה לחדר קו עדכני וחדשני. הצבעים השולטים בסדרה זו הם לבן, בז`, חום ומוזהב.

12.סדרת New pop מבית SETTECENTO מתאפיינת בסגנון הנע בין עכשווי לרטרו. הצבעים השולטים בסדרה הם שחור, לבן ואדום בוורסיות של דקורים. הדקורים המיוחדים מגיעים במספר דוגמאות: נקודות שחורות על אריח לבן, נקודות אדומות על אריח שחור, דוגמת פפיטה , פרחים גדולים ועוד. הסדרה מיועדת לריצוף חדרים "רטובים" ומציעה גם פתרונות חיפוי. האריחים מגיעים במידות הרגילות ובנוסף במידה הייחודית 24X72.

13.סדרת Formula 1 של SETTECENTO מעוצבת בהשראת דגלי מירוץ המכוניות פורמולה 1. הסדרה מציעה אריחי ריצוף מלאים אריחים לריצוף בגימורים צבעוניים מנצנצים ובמגוון צבעים: שחור-לבן, אפור-כתום, שחור-תכלת ועוד. ניתן לשלב בין אריחי הסדרה המודפסים לבין האריחים החלקים. האריחים מגיעים במידות הרגילות ובנוסף כאריחים בגודל מיוחד של 24X72 ו-9X72.14.סדרת PLAN מבית Atlas מציעה פתרונות אנטי סליפ מעוצבים בסגנון מינימליסטי מתוחכם. הצבעים בסדרה מתאפיינים גם הם במינימליזם: אפור, חום שוקולטו, גרפיט ועוד, והטקסטורה שלהם מזכירה אבן במראה מודרני. כדי לתת מראה יותר מעניין משולבת באריחים אבקת גליטר עדינה השוברת את האור באופן ייחודי. הסדרה מיועדת לריצוף חוץ אך נותנת גם פתרונות לחיפוי.

15.סדרת Stonetech מבית Floorgres היא סדרה רחבה של ריצופי full body בטקסטורות של אבנים המועתקות לפורצלן. הסדרה מאפשרת משחק גדול בין אריח לאריח, כיוון שהיא מציגה טווח גוונים גדול – 6 גוונים של אריחים שלכל אחד מהם 6 ורסיות שונות במעט, המאפשרות שילוב צבעים מרהיב. אריחי הסדרה מגיעים במידות הרגילות ובנוסף בגדלים מיוחדים כמו 40X80 ו-60X120.

16.סדרת Palace stone מבית Versace מציגה מראה המדמה שיש יוקרתי, עם אותה חתימה מפורסמת של ורסאצ`ה. לצד הגוונים הרומנטיים המוכרים של ורסאצ`ה כמו קרם וזהב מציעה הסדרה חידוש של השילוב הקלאסי שבין שחור ללבן. המראה של הסדרה מתאפיין בתחושה דרמטית סופר-מודרנית. הסדרה מציעה "חליפה" ומשלבת דקורים, שטיחי פסיפס ובורדרים המאפשרים משחקי צבע, בדומה לעולם האופנה.

נגב מציגה: מגמות של ריצוף וחיפויים